Методичні рекомендації

Методичні рекомендації щодо виконання
самостійних робіт

Самостійні роботи проводяться з метою поглиблення знань студентів та вдосконалення практичних умінь і навичок користування довідником та іншою необхідною літературою.
Перелік тем самостійних робіт визначається навчальним планом і програмою дисципліни.
Самостійні роботи виконуються студентами при вивченні кожної теми або розділу навчальної програми. Перед виконанням самостійної роботи студентам повідомляється її тема та час, відведений на її виконання.
Також може вказуватись конкретна навчальна, довідникова та інша література, інтернет-джерела тощо, які можуть бути використані при виконанні роботи. Крім того, студенти повинні самі знаходити відповідний матеріал для виконання самостійної роботи.
Самостійні роботи можуть виконуватись в робочих або окремих зошитах.
При тематичному оцінюванні знань викладач враховує якість засвоєння матеріалу самостійної роботи та її оформлення. У разі незадовільного засвоєння матеріалу самостійної роботи студент зобов’язаний перескласти тему на задовільну оцінку.
Самостійну роботу студент виконує тільки після повного опрацювання і засвоєння основного матеріалу з даної теми чи розділу.

Методичні рекомендації щодо виконання
лабораторно-практичних робіт

При підготовці до проведення лабораторних робіт студенти повинні заздалегідь знати мету роботи, повторити за підручником та конспектом відповідний теоретичний матеріал, ознайомитись з описом роботи і порядком її виконання. Всю цю попередню підготовку студенти за завданням викладача проводять вдома. 
Перед початком проведення лабораторної роботи студентам пропонується відповісти на деякі суттєві запитання, пов’язані з використанням роботи, щоб виявити стан готовності учнів до проведення роботи. Лабораторні роботи можуть виконуватися в залежності від наявності обладнання і приладів фронтальним, бригадним та демонстраційним методами.
На кожну лабораторну роботу складається інструкція або інструктивно-технологічна карта, в якій міститься назва роботи, її мета, основні теоретичні положення, обладнання і апаратура, порядок виконання роботи, контрольні запитання.
При виконанні лабораторної роботи студенти повинні проробити інструкцію, скласти установку чи електричне коло, провести необхідні вимірювання, записати їх, здійснити розрахунки, записати висновок і дати відповіді на контрольні запитання.
У висновку обов’язково вказується: досягнута чи не досягнута мета роботи, а також записується кінцевий результат вимірювань та розрахунків.
Після оформлення звіту з проведення лабораторної роботи студенти складають залік викладачеві.
При проведенні найбільш трудомістких робіт дозволяється оформити або дооформити звіт вдома.
В кожній групі на першому занятті викладач проводить загальний вступний інструктаж про значення лабораторних робіт, правила користування обладнанням, приладами і матеріалами, правила складання схем, заповнення таблиць, оформлення звіту по роботі, правила техніки безпеки при виконанні лабораторних робіт.


Немає коментарів:

Дописати коментар